شهردار بافق: میدان غدیر در ورودی شهر بافق با کاشت چند هزار درخت طی یکسال سرسبز می شود.

به گزارش عصر بافق به نقل از روابط عمومی شهرداری بافق؛ سید علی نوروززاده در حاشیه مراسم درخت کاری توسط خانواده ش/هدا گفت: برنامه کاشت یک میلیارد درخت طی چهار سال در سراسر ایران در حال اجراست و طبق تاکید رهبر معظم انقلاب «اگر هر ایرانی سه درخت بکارد این امر با کمک مردم و مسوولین تحقق پیدا می کند».

وی افزود: مجموعه شهرداری بافق نیز سعی کرده است سهمی در این کار داشته باشد.

شهردار بافق عنوان کرد: زیر ساخت های لازم برای درختکاری هفت هکتار میدان غدیر و هشت هکتار فضای پیرامون آن مهیا و لوله کشی جهت آبیاری انجام شده است تا پس از درختکاری، از طریق شبکه آب فضای سبز شهری، آبیاری شود.

نوروززاده از کاشت چند هزار درخت در میدان غدیر خبر داد و گفت: انواع درختان مثمر مثل خرما و زیتون طی یکسال در این میدان کاشته می شود همچنین تا سال تحویل نیز این میدان رنگ و بوی تغییر به خود می گیرد.

در ادامه مراسم نیز رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بافق ضمن تقدیر و تشکر از شهردار بافق بخاطر نگاه ویژه به فضای سبز و منابع طبیعی گفت: وقتی وارد شهر بافق می شدم افسوس می خوردم که چرا میدان ورودی شهرمان فضای سبزی ندارد و امروز باعث افتخار است که در روز ش/هدا و به یاد ۲۵۴ شه/ید بافق این میدان آباد و سرسبز می شود.

محبوبه متعمدی نیا در پایان خاطر نشان کرد: سهم استان یزد در طرح کاشت یک میلیارد درخت حدود پانزده میلیون درخت است و این کار همت تمام مسوولین و مردم را می طلبد تا در راه ایجاد ایرانی سرسبز گام برداریم.

گفتنی؛ دهقانزاده رئیس بنیاد ش/هید و امور ایثارگران بافق نیز ضمن گرامیداشت این روز، از حضور خانواده شه/دا در مراسم درختکاری تقدیر و تشکر کرد.

@asre_bafgh

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *