رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق : با موافقت کمیسیون کارگری شهرستان بافق و متعاقب آن طرح موضوع و موافقت در کمیته استانی بیمه‌ بیکاری،  بررسی شرایط کارگران موسسه ثارالله که به دلیل اتمام قرارداد بیکار شده بودند جهت برقراری مقرری بیمه بیکاری در ادارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تامین اجتماعی شهرستان آغاز شد.
به گزارش عصر بافق؛ علی اصغر نوری شادکام با اشاره به اینکه قرارداد موسسه ثارالله در معدن چاه گز در ۳۰ مهر  به پایان رسیده، گفت: از ابتدای آبان کارگران واجد شرایط تحت حمایت بیمه بیکاری قرار خواهند گرفت.
وی افزود: پیمانکار جدید معدن چاه گز شرکت مبین می باشد که احتمالاً تا قبل از پایان سال جاری نسبت به تجهیز کارگاه اقدام و فعالیت خود را آغاز  خواهد کرد و کارگران بیکار شده در اولویت اشتغال در مجموعه معدن قرار دارند.
رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان بافق افراد بیکار شده در مقطع مورد اشاره را که در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده‌اند را حدود ۲۰۰ نفر اعلام کرد.
نوری با اشاره به شرایط کرونایی و اینکه سامانه بیمه بیکاری اخیراً راه اندازی شده افزود: برای ثبت‌نام و حتی حضور و غیاب دوره دریافت مقرری، نیازی به مراجعه مستقیم به اداره وجود ندارد و بررسی مدارک و کنترل‌های لازم به صورت غیر حضوری انجام می‌گیرد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: جمعیت مقرری بگیر بیمه بیکاری شهرستان  در حال حاضر نسبت به جمعیت شاغل بسیار اندک می باشد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *