مطلب جالبی خواندیم از #رضا_بردستانی خبرنگار آفتاب یزد نه اینکه مطالب دیگرشان جالب نبوده اما این یکی از دردهای کهنه شهرستانهای محروم بوده در خصوص یکی از معضلات، قانون گریزیها و قانون ستیزیهای عرف شده در استان که داغ دل ما را نیز تازه کرد و تاکنون بیشتر تبعات و آثار سوء آن به شهرستانهای محروم استان رسیده است تحت عنوان “کارمندان #ارشاد_خاتم در #ارشاد_یزد چه می کنند؟! #حسین_دشتی، #حسین_کفیری و #سلمان_برقی به نام #شهرستان_خاتم استخدام شده اند اما برخی، یک روز نیز در این شهرستان حضور نداشته اند چرا؟!”
اما از جناب بردستانی اجازه می خواهیم از متن اثرگذارشان برای پیگیری مشکلات بافق در این حوزه استفاده کنیم.
قابل توجه؛ رئیس محترم #دیوان_عدالت_اداری استان یزد، رئیس #سازمان_بازرسی کل استان یزد، #حراست_کل و #مدیرکل_تعاون_کارورفاه_اجتماعی استان یزد:
از چند صباح هم خیلی بیشتر است که در یزد با پدیده ای عجیب و باور نکردنی رو در رو شده ایم و آن، جا به جایی کارمندان ادارات شهرستان ها و انتقال آن ها به مرکز استان است! بدون آن که دلایل توجیح کننده ای نیز داشته باشد.
جناب بردستانی، آن پیشترها که شما درباره کارمندانی نوشته بودید که به نام #شهرستان_بافق استخدام شده اند اما هرگز تا نزدیکی های بافق نیز نیامده اند یا اگر آمده اند یکی دو روز در هفته، اقدامی در پی داشت و آن اینکه می گویند پستها را خالی کرده اند، صحت و سقمش را نمی دانیم چرا که دسترسی به اطلاعاتشان نداریم اما ایراد اساسی داریم حالا قبول کنیم که پستها را خالی کرده باشند، آیا پست و جای خالی چه دردی از شهرستان ما دوا خواهد کرد؟ و اینکه اگر واقعا خالی شده چرا جایگزین نمی شود؟ البته باید بگوییم که اداره کار شهرستان بهاباد فقط یک نیروی وزارت کشوری دارد و شهرستانهای بافق و بهاباد روی هم یک بازرس دارند و از این جا خالی کردنها در فرمانداری شهرستان نیز داشتیم، آنهایی که اکثرا هم غیربومی بودند و روزی پستهای بافق را گرفته بودند، به همراه تعدادی از ماموران از معادن را به صورت گزینشی فرستادیم بروند و می گوییم جاهایشان را خالی کردیم و تا این لحظه کسی را جایگزین نیز نکردیم.
بگذریم! برای همه هم این را بگوییم که پست را خالی کردند نیست و هنوز هم هستند افرادی که مانند گذشته در شهرستان کار می کنند و درب برای آنان همچنان روی همان پاشنه ی قانون گریزی در حرکت است و این داستان را ما در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بافق به عینه دیدیم که چه بسا در اداره های دیگر شهرستان باشند که ما ندیدیم و در جریان نیستیم.
نیرویی که هنوز پست سازمانی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بافق را پر کرده و بیشتر از دو روز در هفته بافق نیست، عجیب تر و جالبتر اینکه از همان دو روز تعیین شده هم مراجعه کنندگانی گفته اند وی حضور نداشته! به نام بافق محروم استخدام شده و اما بیشتر در مرکز استان به کار مشغول است!
با توجه به اینکه این فرد و افراد مشابه دیگری که ما نمی دانیم از سهمیه این شهرستان استفاده کرده اند آیا حضور آنان در مرکز استان و عدم حضور آن ها در شهرستانی که باید خدمت کنند تخلف نیست؟! حقوق و دستمزدی که دریافت می کنند بابت #قانون_گریزی است یا #قانون_ستیزی؟!

پ.ن.۱: فعلا از نوشتن مشخصات فرد مورد نظر خودداری می کنیم و اگر در آینده ای نزدیک اصلاح نشد قطعا با مشخصات کامل خواهیم نوشت.
پ.ن.۲: نظیر این مسئله یعنی به نام شهرستان بافق استخدام شدن و در مرکز استان بودن کم نداریم از روسا و کارمندان ادارات بافق خواهش می کنیم اگر اطلاعات مشابهی در دسترس دارند اعلام کنند تا به گوش مسئولان رسانیده شود، حداقل تنوعی در کارهای روزمره شان ایجاد خواهد شد!
پ.ن.۳: از آن ۵ نفری که قبلا چند بار پرسیدیم به اسم تامین اجتماعی بافق استخدام شدند و فقط یک نفرشان در بافق ماند هم پاسخی نشنیدیم.
پ.ن.۴: آن سه نفر ماموری که فقط یک نفرشان بافقی بود و در اداره کار بافق جذب شدند نیز نمی دانیم اکنون هم هنوز در بافق هستند یا خیر؟!
پ.ن.۵: امریه هایی که در دامپزشکی جذب شدند بافقی بودند یا غیربافقی؟!
پ.ن.۶: از آن ۵ نفر مجوزی که جهت جذب در تامین اجتماعی توسط نماینده بافق دستورش گرفته شد اطلاعی نداریم!
پ.ن.۷: حراست و کارشناس تقسیمات کشوری فرمانداری به همراه خیلی پستهای دیگر در فرمانداری و ادارات شهرستان همچنان خالی است
پ.ن.۸: از گزینشی فرستادن مامورها در چند روز گذشته نیز فلات مرکزی داشت که آن هم خبر جدیدی فعلا نداریم.
پ.ن.۹: از آفتاب یزد بویژه رضا بردستانی برای پیگیری مشکلات شهرستانهای محروم استان ممنونیم.
شورای سردبیری عصر بافق

 1. علی

  سلام به دجهاد کشاورزی هم اگر سری بزنید مشابه آن داریم تا ۱۰ سال تعهد دادند کمتر از ۲ سال در شهرستان بودند و نیروهایی که همچنان پست بافق را اشغال کرده و در ماموریت سالانه بسر می برند

 2. ناشناس

  پ.ن.۴: آن سه نفر ماموری که فقط یک نفرشان بافقی بود و در اداره کار بافق جذب شدند نیز نمی دانیم اکنون هم هنوز در بافق هستند یا خیر؟!

  از این ۳ نفر امریه همون یک نفر بافقی به نام آقای گلشن خیلی تخصص تو آی تی و فناوری داره و نیروی فکری خوبی هست ( که اینم تو دوره ریاست قبل بخاطر عدم آگاهی آقای ابویی ازش استفاده درست و کارآمد نمیشد ) و انشالله با دید باز و آگاهی و اشرافیت کامل جناب آقای نوری هر کارمند در جایگاه و شان خودش قرار می گیره.
  و از ۲ امریه دیگر یک نفر هنوز در اداره مشغول به خدمت هست.

 3. یک کارگر دلسوخته

  سلام خیلی ممنون از سایت عصر بافق بنده ام چندین نوبت به اداره کار مراجعه نموده ام ولی شخص مورد نظر حضور نداشت، حتی در همان دو روزی که اعلام کرده بود.حتی با حراست اداره کار یزدم تماس گرفتم ولی آنها از غیبت وی دفاع نمودند.لطفا پیگیری های لازم در خصوص بازگشت این نیرو به طور کامل در شهرستان باشید،که کار منِ کارگر روی زمین نیفتاد و چشم انتظار نباشم که شاید این هفته بیاید یا شاید اون هفته بیاید واقعا میگم از مسئولین ازصمیم قلب خواهشمندم هرچه زودتر پیگیری کنند که یک کارگر بومی چشم انتظار نیروی پروازی آن اداره نباشد.بازم ممنون

 4. بافقی

  اگر این خبر صحت داشته باشد در شرایطی که در اداره کار آنقدر نیرو کم هست که بازرس بافق و بهاباد یک نفر است این تبعیض ها از مسئولین قابل توجیح نیست از مسئولین شهرستان بخصوص فرماندار محترم تقاضا داریم این موضوع و موارد مشابه در سایر ادارات را با جدیت پیگیر باشند

 5. رضا بافقی

  امریه های دامپزشکی بافقی نبودند ولی همه تا آخر خدمتشان بافق بودن. فقط مشکل اونجا بود که ما دوتا بچه بافق مهریز بودیم و بافق بدون نیرو

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *