۱٫ در ۵۴/۱۱/۵ کاظم ناصر قلی کارمند ذوب آهن بافق ومیرزاعلی تشکری راننده ذوب آهن بافق به تهران رفته واز آخوندی به نام کبیر {کبیری} جهت روضه خوانی دهه آخر محرم دعوت بعمل می آورند که ساواک دستور بررسی سوابق کبیری را صادر می کند.
۲٫در۵۶/۱/۱۴ سیدمحمدمعزالدینی که اهل بافق و کارمند کارگزینی آموزش وپرورش اصفهان می باشد به یزدآمده و در حین ملاقات بااقای آزادی از بستگانش در اداره پیش آهنگی در برابر کارمندان و خدمتگذار آن اداره به کد۶۶{محمدرضاشاه} اهانت می نماید.ساواک دستور تحقیق داده تادرصورت صحت موضوع ،مراتب به مرکز گزارش شود.
۳٫ در ساعت ۸ صبح ۵۶/۲/۲۰ ۶یا۷نفر از واعظین اهل یزد که یکی از آنان اقای افضلیان ساکن اشکذر بوده بایک دستگاه استیشن به بافق وارد ومقصدخودرا کوهبنان اعلام و اظهار می دارند آیت الله صدوقی اخیرا سپاه اسلام تشکیل داده اند وچنددستگاه ماشین هم خریداری کرده اند وماماموریت داریم جاهایی که واعظ ندارند سفر نموده وتبلیغ اسلام نماییم.ضمنا سراغ منزل اقای سیدجواد میرغنی زاده و شیخ عباس دوست حسینی را گرفته اند.ساواک دستور کنترل رفتار و گزارش فعالیت آنان را به تهران صادر می نماید.
۴٫ در ۵۶/۲/۳۱ سه تن از واعظین عضو سپاه اسلام به بافق وارد و ضمن شرکت در مراسم روضه خوانی ها اظهار می دارند که قصد دارند منزلی را در مجاورت یکی از مساجد بهاباد خریداری و حوزه علمیه دائرنمایند.
۵٫ در ۵۶/۴/۱۲هیبت اله محمدی فارسانی اهل شهر کرد که دراردوی عمران ملی شماره ۱۰ در بافق بسر می برد طی سخنانی اظهار داشته:آزادی نداریم و نوار کاستی از سخنرانی هاشمی نژاد را با ۴ جلد کتاب از مکارم شیرازی،فخرالدین حجازی و علی حجتی کرمانی را شرکت کنندگان ارایه می دهد.ساواک دستور تحت نظر گرفتن نامبرده را که دانشجوی دانشسرای اردکان است با توجه به تحریک آمیز بودن نوار کاست مزبور صادر می نماید.
۶٫ در ۵۶/۵/۳پاکت نامه ای شامل یک صفحه کاغذ سفید پانج شده از تهران به آدرس بافق ،خیابان پهلوی کوچه مسجد جامع پ۱۸ نصرت اله اقطاهی ارسال می شود که با توجه به مشکوک بودن از توزیع آن توسط ساواک جلوگیری به عمل می آید!ضمناآدرس فرستنده جعلی بوده.
۷٫ درساعت ۱۸ روز ۵۶/۵/۵شیخ محمودواعظ شهیدی ساکن مشهد همراه یک مداح برای روضه خوانی درمسجد ۱۴ معصوم به بافق وارد و مورد استقبال عداه ای به سرکردگی میرزاجواد قائمی قرار می گیرد.ساواک دستور تهیه گزارش از منابر نامبرده را باتوجه به اظهارات سال گذشته اش که بر خلاف مصالح کشور بوده صادر می کند.
۸٫ در۵۶/۶/۲۹چندین نامه بدون امضا به وسیله پست به عنوان حاج سیدجواد میرغنی زاده واصل می شود که خطاب به وی نوشته شده ما از آقای خمینی حمایت می کنیم و شماچرا در منبرهایتان حمایت نمی کنید؟.ساواک دستور کنترل مکاتبات و شناسایی ارسال کنندگان را صادر می نماید.
۹٫ در ۵۶/۸/۲۸ یک پاکت محتوی یک برگ اعلامیه به عنوان آقای ادیب رئیس انجمن شهر بافق پست می شود که تحویل ساواک می گردد.
۱۰٫ در۵۶/۹/۱۱از ساعت ۱۵ تا ۱۷ مجلسی به دعوت شیخ عباس دوست حسینی بمناسبت چهلم درگذشت سیدمصطفی خمینی در مسجد جامع بافق برگزار ونامبرده ضمن تعریف وتمجید از امام خمینی با القاب خاصی نام می برد و جمعیت هم با نام امام صلوات می فرستند.او اضافه می کند:از روح الله خمینی سوال نموده اند که مارکسیست های اسلامی خودرا وابسته به او می دانند و مشارالیه رسما اعلام داشته این گروه ها هیچگونه وابستگی به وی ندارن و اعلامیه اش بدست او هم رسیده است. بنازم به این کوه،کوه ایمان،این قهرمان شجاعی که هم در قم ثابت بود هم در نجف…ساواک دستور کنترل و مراقبت ازاعمال و رفتار دوست حسینی را به منبع خود صادر و اضافه می نماید که شیخ عباس خودرا دربافق👇

مامور ساواک معرفی نموده است!!
۱۱٫ در ۵۶/۹/۱۶ تعدادی اعلامیه با نام رزمندگان خلق ایران در دانشسرای عالی یزد بر دیوارهای دانشسرا نصب و تعداد ۵ فقره آنها در زیر کتب و دفاتر سیدرضا هاشمی بافقی کشف می شود.ساواک دستور کنترل نامبرده و دوست نزدیکش را صادر می نماید.
۱۲٫ در ۵۶/۹/۱۹ شیخ عباس دوست حسینی به ساواک احضار و تفهیم اتهام شده و تعهدی کتبی مبنی بر اینکه ” روی منبر مطالبی که جنبه سیاسی و خارج از تبلیغ دین مبین اسلام داشته باشد پرهیز نموده و به وظایف دینی وتبلیغی خود عمل نمایم” داده وامنیت داخلی ساواک دستور می دهد چنانچه رعایت ننمود با وی برخورد شدید صورت گیرد.
۱۳٫ در۵۶/۹/۲۰ رضا روحانی فرزند هاشم برای سخنرانی بمدت ده شب در حسینیه امامزاده عیدالله و کاظم نخجوان پور فرزند محسن در حسینیه میانگاه به بافق وارد می شوند.
۱۴٫ در۵۶/۹/۲۵رضا روحانی در میانگاه موضوع اولادکمتر ،زندگی بهتر را اشتباه توجیه می نماید که تو سط ساواک احضار وبه وی تذکر داده می شود.
۱۵٫ در۵۶/۱۰/۱ شیخ رضا روحانی در آخرین شب منبرش در امامزاده عبدالله به شدت به بهایی گری حمله و رسما اعلام می نماید که داشتن حساب در بانک صادرات حرام بوده و خرید پپسی و ایران کولا را تحریم می نماید.اهالی بافق نیزدر۳و۴و۵و۵۶/۱۰/۶ برای مسدود نمودن حساب خود دربانک صادرات مراجعه و آنقدر مراجعات زیاد بوده که برای برقراری نظم از وجود پلیس استفاده می شود.ساواک دستور تجدید نظر در مجوز منبر های نامبرده را صادر می کند.
۱۶٫ در ۵۶/۱۰/۵شیخ رضا روحانی طی سخنانی در امامزاده عبدالله بافق اظهار می نماید که گوشت یخ زده ،ذبح اسلامی نداشته و مصرف آن حرام است،لذا روز ۵۶/۱۰/۴ حدود ۲۰۰ نفر وروز ۱۰/۵ حدود ۸۰۰ نفرازکارگران ذوب آهن بافق از گرفتن غذا خودداری نموده اند.توضیح اینکه تعداد کل کارگرانی که از غذای نمیروزی استفاده می نمودند حدود ۱۲۰۰ نفر می باشند و گوشت مصرفی شان از سرد خانه یزد تامین می شد.
۱۷٫ در ۵۶/۱۰/۱۵ دانش آموز محمد حسین ناصر بافقی فرزند محمد علی به جرم شکستن شیشه های سینما شهر فرنگ یزد در شب های احیای ماه رمضان در چهار ماه قبل دستگیر و به ساواک و دادگاه اطفال معرفی می شود.
۱۸٫ در۱۳۵۶/۱۰/۲۱ قاسم دخیلی از تجار بافقی تبار ساکن قم به اتهام تحریک مردم و شرکت در راهپیمایی ۱۹و۲۰ دی ماه ۵۶ دستگیر و به سه سال تبعید درشهر تویسرکان محکوم می شود.
۱۹٫ در ۵۶/۱۰/۲۶ سه برگ اعلامیه در باره واقعه قم(کشتار قم) مبنی بر ابراز تسلیت به مسلمانان و محکوم کردن آن که در نقاط مختلف شهر بافق نصب شده بود گردآوری و دستور شناسایی عوامل آن صادر می گردد.
۲۰٫ در ۵۶/۱۱/۱۱شعارهای ” درود به مجاهدین راه حق،مرگ بر استعمار ومرگ بر این دولت روی درب و پرچم شهرداری بافق نوشته شده بود.
۲۱٫ در۵۶/۱۱/۱۲دو برگ اعلامیه درباره واقعه اخیر قم در کانتینر کارگران ذوب آهن بافق مشاهده شده که توسط حفاظت شرکت گرد آوری می شود. ساواک می نویسد :در همان شب جلسه قرآن در منزل عبدالرسول منتظر کارمند شرکت در خسرومهر نزدیک محل نصب اعلامیه ها برقرار بوده ” لذا دستور مراقبت از شرکت کنندگان و شناسایی عوامل مزبور صادر گردید…. ادامه دارد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *