حسن محمدی رییس سابق شورای شهر بافق در شورای پنجم، عضو حقوقدان آن شورا که در آن زمان به خاطر وجود وی شورایی ها احساس می کردند نیاز به وکیل و مشاور حقوقدان ندارند بعد از قریب به دو سال در لفافه هم ضعف شورای پنجم را پذیرفت و هم ضعف نماینده بافق را تایید کرد.

رئیس سابق شورای شهر بافق ضعف اعضای شورا را یا بهتر بگوییم ضعف شورای پنجم را به ساختار یا قدرت شوراهای اسلامی شهر نسبت داد و ضمن تایید اجبار در رفتن پای میز مذاکره که در واقع پا گذاشتن روی شعار اصلی شورای پنجم بود باز هم نگفت چطور و چگونه به اجبار پای میز مذاکره ای رفتند که نتیجه آن از قبل مشخص بود و سال‌ها برای آن برنامه ریزی شده بود.

محمدی عضو شورایی که با رفتنشان پای میز مذاکره به اجبار باعث هموار شدن مسیری شدند که بهابادی ها امروز در آن حرکت می کنند حدود ۴ سال از پرونده شکایت شورای چهارمی ها حرف خاصی نزد با وجود اینکه می دانست ظاهرا پرونده ای دیگر وجود خارجی ندارد. شورای چهارمی ها هم هیچ زمانی در رابطه با توقف و مسکوت ماندن پرونده شکایت مرزهای بافق با اردکان شفاف سازی کامل نکردند. صباغیان نیز که به خوبی می دانست پرونده ای در کار نیست با این وجود تا امروز کم کاری خود را در مجلس به اینکه بگذاریم روال پرونده طی شود حواله کرده است.

خیانت، کوتاهی، انفعال، عدم درک شرایط، توپ را در زمین هم انداختن، عدم شفافیت و اقتدار لازم در بازگویی حقایق، در اقلیت بودن و همراه قدرت حرکت کردن، شرکت در انتخابات بدون هیچ برنامه ای و اشغال جایی که با آن می توان به قدرت مردم همه کار کرد، مغلوب قدرت غالب شدن، عدم توانایی لازم در انجام کار یا قوی تر بودن طرفهای مقابل تا امروز باعث شده که بافق همچنان در از دست دادن در استان شاید هم در کشور اول باشد.

اما حسن محمدی در جواب به نوشته شورای پنجمی ها مقصرید چه گفت؟ “سلام خدمت شما جناب کارگران و اعضای محترم گروه؛ جهت استحضار شما و دیگر عزیزان باید به عرض برسانم که بحمدالله شورای پنجم هم به عهد خود وفا کرد و هم در آنجا که نتوانست جلو گزارشات خلاف واقع مسئولین استان بایستد صراحتاً موضوع را اطلاع رسانی کرد و واقعیت را هم اعلام کردیم.

اما متاسفانه حدود اختیارات شورا مشخص است و شورا نمی تواند جلو خواست و اراده وزارت کشور بایستد و قانون اعلام نظر در مرزبندی شهرستانها را از وظایف نماینده محترم مجلس‌ می داند که به ایشان هم حقایق بیان شده است و مستندات هم ارائه گردیده است و در رابطه با رفتن پای میز مذاکره هم بررسی فرمایید چطور و چگونه مجبور به رفتن پای میز مذاکره شدیم، موفق باشید.”

پ.ن.: اگر خواستید قدرت شورا را درک کنید سری به شورای اردکان، عقدا و بهاباد در همین نزدیکی بزنید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *