🔸️چند وقت است کسی مطالبه‌ای از مالیات آستان قدس ندارد؟ چندوقت است کسی برایش مهم نیست که غذا و اقلام آستان قدس کجاها توزیع میشود؟ چند وقت است که کسی سوالی از عملکرد شرکت‌های آستان قدس ندارد؟
.
🔸️چندوقت است دیگر کسی روی وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی و مدیریت پیچیده شستا حساس نیست؟ اخرین باری که عملکرد صولت مرتضوی را بررسی کردید کی بود؟ در زمان عبدالملکی چگونه بودید؟
.
🔸️چند روز قبل یک آقایی رییس دیوان محاسبات شد که بود؟ از کجا آمده بود؟ کسی نکته و اعتراضی داشت؟ دو هفته فضای مطبوعات را درگیر کرد؟ سابقه  رییس جدید دیوان محاسبات را میدانید؟ بررسی کرده‌اید؟
.
🔸️در مرکز پژوهش‌های مجلس چه خبر است؟ آخرین بار کی بررسی کرده‌اید؟ دیگر نسبت به مدل و ساختار و سازوکار و اضافه و کم شدن آدمها نکته‌ای ندارید؟ چند نفر همین الان بدون سرچ کردن اسم رییس مرکز را میدانیم؟ زمان زاکانی چقدر اخبار مرکز پژوهش را دنبال میکردیم؟
.
🔸️در دولت روحانی در اوج تلاطم قیمت ارز و.. چقدر از وزیر اقتصاد شنیدید؟ چقدر در رسانه از آن حرف زدیم؟ حالا چطور؟

🔸️رییس فعلی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا کیست؟ دارد چه میکند؟ قبل از سعید محمد که بود؟ او چه میکرد؟ کجاها میرفت؟

🔸️سازمان محیط زیست در زمان معصومه ابتکار مهمتر بود یا در زمان سلاجقه؟

ده جور مثال دیگر در ذهنم هست…

🔴حرف چیست؟

میخواهم بگویم نصف بیشتر دعواهایی که بر سر آدمها و ارگانها میبینید نه به خاطر رسالت ذاتی و عملکرد آن نهاد، که ریشه در سابقه آدمها با یکدیگر دارد، جناح‌بندی و قبیله بازی که مثلا نخبگان با هم دارند و سر ریز آن دعوا در سطوح خرد و کلان میشود خوراک انتقادی من و شما، میشود ماموریت ما، میشود رسالت ما

چه آرمانها و اهداف و نیت‌های پاکی خرج این دعواها میشود، چه انسان‌های دغدغه مندی ذبح میشوند پای این منازعات، چه انسان‌های شریفی که سیاه لشکر میشوند و خودشان را سرمایه چانه‌زنی میکنند برای یک عده دیگر….

خود من در ده دوازده سال اخیر بارها در این تله‌ها بوده‌ام..بارها و بارها برای اهدافی به خط زده‌ایم که سر خط دعوای بزرگتری بوده و البته که در موارد زیادی هم بعدش بزرگان باهم توافق کردند و ما مچل قصه شدیم…

🔴عصر جمعه بود و داشتم در گروه‌هایی سناریو‌چینی نخبگان علیه یکدیگر را دنبال میکردم خواستم این تجربه را رایگان با شما به اشتراک بگذارم. کاش جدیدترها راه ما را نروند

پ.ن: عکس مربوط به فردای حمله به سفارت عربستان و تجمع میدان امام حسین است. خودش داستان عجیبی بود

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *