شهرستان بافق شهرستانی مهاجر پذیر است و قیمت بالای زمین و مسکن در بافق بیداد می کند و طرح اقدام ملی به تنهایی پاسخگو نیست. حتی برخی جوانان توانایی پرداخت اقساط سنگین این طرح را ندارند.

به گزارش عصر بافق؛ سردبیر و خبرنگار عصر بافق در نشست خبری با استاندار ضمن تشکر بخاطر برگزاری این نشست خبری گفت: با وجود برنامه فشرده ای که داشتید این نشست را برگزار کردید و به اصحاب رسانه احترام گذاشتید.

الناز خالقدادی ادامه داد: قبل از طرح سوال، در خصوص حواشی صحبتهای معاون دانشگاه علوم پزشکی یزد در مورد خبرنگار صدا و سیما در بافق باید بگویم: وفایی نسب فقط به آقای عبداللهی توهین نکرده بلکه به کل جامعه رسانه شهرستان و شعور کل مردم بافق توهین کرده است.

وی بیان داشت: ایشان باید عذرخواهی کند چرا که مردم از این موضوع ناراحت هستند و من از شما عاجزانه میخواهم با وی برخورد کنید تا این رفتار زننده در استان باب نشود که مدیران در جواب کم کاری خود رسانه ها را مقصر بدانند!

سردبیر عصر بافق در ادامه سخنان خود گفت: و اما سوال من در خصوص گرانی زمین و مسکن در بافق است. شهرستان بافق شهرستانی مهاجر پذیر است و قیمت بالای زمین و مسکن در بافق بیداد می کند و طرح اقدام ملی به تنهایی پاسخگو نیست. حتی برخی جوانان توانایی پرداخت اقساط سنگین این طرح را ندارند. طبیعتا اگر جوانی نتواند مسکنی برای خود تهیه یا اجاره کند نمی تواند ازدواج کند، راهکار و برنامه شما برای این مقوله چیست؟

استاندار یزد در خصوص حواشی بیمارستان بافق عنوان کرد : این دغدغه خبرنگار است نه شیطنت رسانه ای! در خصوص خرابی تاسیسات بیمارستان اگر زودتر به ما گزارش داده بودند ورود می کردیم؛ مشکل از ما بوده و جبران می کنیم و مصوبات خوبی در این سفر تصویب شد.

مهران فاطمی خطاب به مدیر روابط عمومی استانداری گفت: به روابط عمومی دانشکده  شهید صدوقی بگویید به نحو مقتضی از خبرنگاران بافق دلجویی شود‌.وی در ادامه در خصوص گرانی زمین و مسکن بیان داشت: مبنای طرح نهضت ملی مسکن بر این هست که برای ساخت و سازهای هزینه زمین را کسر کند، بهرحال شما امروز اگر خواسته باشید خانه بسازید اولین چیزی که نیاز دارید زمین است که در این طرح زمین رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد.

استاندار یزد افزود: نکته بعدی اینکه اگر شما خواسته باشید خودتان برای اخذ وام مسکن اقدام کنید باید فرایند پیچیده ای را طی کنید منتهی روی این طرح چیزی حدود ۳۰۰ میلیون تومان وام در اختیار متقاضی قرار می گیرد و نکته سوم اینکه متقاضی دردسرهای ساخت را ندارد.

فاطمی در پایان ضمن تاکید بر اینکه قبول داریم میزان بهره و اقساط آن زیاد است خاطرنشان کرد: برای وام در حال پیگیری هستیم تا نرخ بهره آن کمتر شود، و پیگیری هایی برای ارزان تر شدن کار انجام دادیم و اینکه سریعتر در اختیار جوانان قرار بگیرد. در قالب این طرح تلاش شده تا می شود فشارهایی که برای تهیه مسکن هست کم شود. ما حداکثر کاری که می توانستیم در حال انجام آن هستیم و امیدواریم بتوانیم یکسری راهکارهای سهل الوصول تر هم داشته باشیم. 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *