گردشگری بافق را به کمپهای کویری کاراکال و شن و شادن میشناختند، همان کمپهایی که بعدا الگویی شد برای دیگر شهرستانهای استان تا از آن کپی برداری کرده و صنعت گردشگری خود را رونق دهند. و بعدا با حضور دکتر اکبرپور متخصص در زمینه گردشگری و کسی که درس اینکار را خوانده و در این راه مو سفید کرده قلعه منحصر بفرد و زیبای روستای باقرآباد بافق که در حال تخریب بود بازسازی و به یکی از پایه های محکم این صنعت پولساز و آینده دار در بافق تبدیل شد.
همزمان با پخش دردنامه مدیر کمپ کویری شن و شادن بافق و جمع آوری ته مانده وسایل این کمپ، مدیران قلعه باقر آباد و کمپ کاراکال بافق خبر از راه اندازی مجدد این دو مکان نمونه گردشگری که ظرفیت بالایی در زمینه جذب گردشگر و درآمدزایی برای شهرستان دارند اعلام کردند که قصد راه اندازی مجدد این مکانها را با قدرت بیشتر دارند. چه خوب است که الان که گردشگری یکی از اولویت های اصلی استان لیست شده به مشکل مجوز کمپ شن و شادن نیز رسیدگی و این گره کور با مدیریت درست موضوع باز شود تا مثلث کاراکال، شن و شادن و بوم قلعه باقرآباد دوباره با هم شروع بکار کنند.

  1. علی

    با سلام ای کاش کسی هم به فکر قلعه شهرآباد بود . قلعه ای که داخل شهر است و می توان بهترین استفاده را از آن برد اما متاسفانه میراث فرهنگی اقدامی انجام نداده و فقط به ثبت میراث رسیده و در حال فروپاشی دیوارها می باشد و مدتی پیش در داخل قلعه چاههای حفر شده بود سرکار خانم رنجبر فکری هم بابت قلعه تاریخی شهرآباد بردارید اگر به سرمایه گذاری واگذار شود قطعا از این ویرانی بیرون می آید

  2. ناشناس

    در این اوضاع از اونایی که بانی نابودی گردشگری بودن و هستن هم تجلیل بشه که رتبه اول نابودی گردشگری بافق را کسب کردن!

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *