فرماندار بافق گفت: تا پایان سال پروژه های توسعه آب و فاضلاب شهری بافق با اعتبار بیش از دو هزار میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.

به گزارش عصر بافق؛ سید مهدی طلایی مقدم فرماندار بافق در بازدید از پروژه های آب و فاضلاب این شهرستان گفت: در حال حاضر در شهرستان بافق پرورژه هایی از قبیل اجرای طرح فاضلاب شهری، احداث مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی آب شرب، نصب دستگاه آب شیرین شهرستان، خط انتقال آب آشامیدنی به مجتمع شیطور و احداث مخزن آب مجتمع قطر در حال اجراست.

او افزود: این پروژه ها در مجموع با اعتبار ۲۰۹۲ میلیارد ریال تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری می رسد.

نادر محمد باقری مدیر پروژه فاضلاب شهری شرکت سنگ آهن نیز در این بازدید با اشاره به اجرای طرح فاضلاب شهری و نصب انشعابات در شهرستان بافق، گفت: این پروژه تا کنون بیش از ۱۴۵ کیلومتر لوله گذاری شده است که شامل ۱۲۳ کیلومتر شبکه شهری، ۶ کیلومتر خط انتقال از بلوار کشاورز تا تصفیه خانه و ۱۶ کیلومتر از تصفیه خانه تا معدن سنگ آهن است.

او افزود: تا پایان سال جاری در حدود شش هزار سیفون انشعابات فاضلاب برای شهروندانی که انشعاب خریداری کرده اند نصب و به شبکه فاضلاب شهری متصل می شوند.

محمد باقری همچنین از پیشرفت ۹۷ درصدی تصفیه خانه فاضلاب شهری بافق خبر داد و بیان داشت: این پروژه که برای جمعیتی بالغ بر ۶۵ هزار نفر طراحی شده است هم اکنون در مرحله ی محوطه سازی و تست خشک و رفع نواقص است.

به گفته مدیر پروژه فاضلاب شهری شرکت سنگ آهن این پروژه بزرگ تا کنون بیش از ۱۸۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت سنگ آهن هزینه شده و برای اتمام کار به ۱۴۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

جواد فلاح مدیرآبفای بافق همچنین به عملیات ساخت مخزن ۱۰ هزار متر مکعبی شهرستان بافق با پیشرفت ۵۵ درصدی آن اشاره کرد و گفت: این مخزن با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال از محل تامین اعتبارات شهرهای دارای تنش آبی تامین شده که با احداث آن مجموع مخازن ذخیره آب شهر بافق به ۴۵ هزار مترمکعب افزایش میابد.

او افزود: همزمان با ساخت این مخزن یک باب آب شیرین کن با ظرفیت دو هزار مترمکعب در شبانه روز و اعتباری بالغ بر ۸۱ میلیارد ریال توسط سرمایه گذار در حال ساخت است که با بهره برداری از این آب شیرین کن کیفیت آب شهر بسیار بهبود می یابد.

مدیر امور آب و فاضلاب بافق با اشاره به پروژه های روستایی در حال انجام، ادامه داد: مخزن آب مجتمع قطرم با پیشرفت ۹۵ درصدی و اعتبار ۶۶ میلیارد ریال و همچنین خط انتقال آب آشامیدنی به مجتمع روستایی شیطور به طول ۱۳ کیلومتر و اعتبار ۳۵ میلیارد ریال در حال انجام است که تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *