محمد رضا صباغیان در کارگروه پیگیری مطالبات دهستان سبزدشت شرکت کرده و به بررسی مشکلات آنان پرداخت است. از روزی که لطف بزرگ بافقیها به بخش بهاباد باعث جداسازی آبادیهای زیادی از شهرستان شده تا با این امر بخش بهاباد بافق که شرایط شهرستان شدن را نداشت به شهرستانی با دو بخش مرکزی و آسفیج تبدیل شود، شهرستان مادر در قبال این بخشش، نرمش، کوتاهی، ندانم کاری یا هر چیزی که اسم آن را بگذاریم استثنایی و تک بخش شد. در آینده که مسئولان و مردم شهرستان دقیقا متوجه شدند چه اتفاقی افتاده پیگیر برگشت آبادیها و ارتقاء دهستان سبزدشت به بخش بوده اند.
در ماههای پایانی دولت در حوزه وزارت کشور اتفاقات خوبی برای برخی مناطق افتاد، بخش سازی، شهرسازی و شهرستان سازی که از اینها هیچ کدام نصیب شهرستان محل سکونت استاندار بافقی نشد و صباغیان بافقی نیز ظاهرا اصراری به پیگیری این امر ندارد. باید به نماینده مردم بافق در مجلس شورای اسلامی گفت همانطور که در خاتم و اشکذر و در گذشته در میبد و اردکان ارتقاء ها در زمانهای مختلف اتفاق افتاده اکنون نیز اولویت اصلی در رابطه با شهرستان بافق و دهستان سبز دشت، استثنایی و تک بخش بودن بافق بعد از برگشت ۳۴ پارچه آبادی، ارتقاء دهستان سبزدشت به بخش، دو بخش شدن شهرستان بافق و خروج از حالت استثنایی است. چرا که دهستانها، بخشها و شهرها از مولفه های اصلی توسعه و جذب اعتبار و نیروی انسانی و ارتقاء شغل محلها هستند که اگر این امر در اولویت پیگیری نماینده محترم و مسئولان شهرستان قرار گیرد بسیاری از موارد جزئی تر خود به خود حل خواهد شد.
شورای سردبیری عصر بافق

  1. عباس .شهرستان بهاباد

    اقای سردبیر چه زود یادت رفته که رمانی ده کوشک می خواست دهستان شود چندین ابادی را از دهستان احمداباد بهاباد انتزاع وبه بافق الحاق کردند .زمانی که ده کوشک دهستان شد بافقیها درهمین مدت کلاه گشادی سر مردم بهابادگذاشتند وسه چاهون را با حیله ونیرنگ از بهاباد جدا کردند .هدف دهستان کوشک نبود .هدف معدن سه چاهون بود که شما بافقیها انجام دادید.اما ۳۴ ابادی که به بهاباد الحاق شدهیچ کمکی که نکرد بودجه بهاباد را به ان مناطق برد .ازلحاظ جمیعت ۷۳۵نفر اضافه شد که دری دوا نکرد .از لحاظ وسعت ۶۷کیلومتر مربع اضافه شد که این هم دردی دوانکرد.شما بافقیها این قدر برای این دهات سنگ به سینه زده اید که هر انسان ازاده ای این مطالب عصر بافق را می خواند حالش به هم می خورد .از قدیم می گفتند نه پرک خوبه نه شیطور ….به هر دوتاشون. همه دهات برای بافقیها باشد اش دهان سوزی نمی شود

  2. جعفر

    چقدرشما باپقی ها … دارید از بهاباد، تا ابد شما مدیون بهاباد هستید

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *