تاثیر گردشگری و صنعت توریسم بر اقتصاد بر هیچکس پوشیده نیست و همه میدانند که این صنعت میتواند چه تاثیر بسزایی در در رونق اقتصادی یک شهر یا محله داشته باشد .
وقتی یک مکان تبدیل به مکانی توریستی گردشگری میشود مسافرین بسیاری پا به آنجا میگذارند و پول هایشان را خرج میکنند و همین امر باعث میشود اقتصاد آن منطقه تکانی بخورد به همین خاطر است که میگویند صنعت گردشگری بخشی مهم از اقتصاد یک جامعه است . 
معرفی بافق و جاذبه های آن به مردم ایران و دنیا و در کنار آن رونق اقتصادی از مهم ترین اولویت های شهر است که همه ما دوست داریم و تلاش می کنیم که این امر محقق شودو از طرف دیگر با توجه به اصل رقابت در اقتصاد ,دیگران هم بیکار ننشسته اندو تلاش می کنند گوی سبقت را در این زمینه از ما بربایند.
بگذریم که با اوضاع نابسامان اقتصاد در این روزها و شرایط خاص به دلیل ویروس کرونا دیگر چیزی به نام اقتصاد وجود ندارد که در مورد آن صحبت کنیم چه برسد به رونق آن.
از طرف دیگر با فروپاشی اخلاق در جامعه که همه با هم مقصر هستیم هم چیزی به عنوان اخلاص و اخلاق وجود ندارد که بخواهیم آن را ترویج دهیم.
تزویر ,دورویی, نفاق, دروغ و هزاران رذیلت اخلاقی در حال یکه تازی است و از همه مهم تر افترا و تهمت و اتهام پراکنی.
در مورد تور گردشگری وحواشی آن هرچه بیشتر صحبت کنید کمتر به نتیجه می رسید چون نمی توان نیت افراد را فهمید و این که چه دست هایی پشت پرده است و چه کسانی از این هیاهو و غوغا سالاری های گاه و بیگاه سود می برند؟
این که چه کسانی دل در گرو دین و دیانت دارند وچه کسانی حافظ خون هزاران شهید هستند و چه کسانی به سربلندی و سرافرازی میهن و سرزمین خود می اندیشند را هم نمی توان تشخیص داد .در یک کلام مرز بین خیانت و خدمت چندان آشکار نیست به جز در موارد معدود و انگشت شمار.
چه بسیار افرادی بودند که همواره غیرت دینی آن ها به جوش می آمد و جای مهر برروی پیشانی آن ها حک شده بود ولی بیشترین خیانت را به مردم کردند که پرونده های فساد و اختلاس همین مقدس مابان هر روز آشکارمی شود و کوته فکری و تجاهل است که این دولت وآن دولت را متهم کنیم یا این مجلس و آن مجلس را.
همواره این افراد در همه دوره ها بلکه در طول تاریخ وجود داشتند.
این که ما مسئولان فرهنگی یک شهر را که با هزاران بدبختی و صدها مشکل تمام تلاش خود را برای شناساندن شهر و دیار خود می کنند و هدفشان آبادی و آبادانی شهر است را متهم به بی غیرتی و بی دینی کنیم از انصاف و عدالت به دور است و این چنین با صراحت حکم صادر کردن و هیاهو کردن مغایر با مبانی اعتقادی هر فرد مسلمانی است.
اینجانب نه به عنوان یک مسئول که به عنوان یک شهروند استدعا دارم از این دعواهای خانگی دست بردارید که چیزی جز خسران و زیان برای شهر ندارد و فقط افرادی منفعت می برند که دوست ندارند این شهر مسیرهای پیشرفت را طی کند و در صدد گرفتن ماهی منفعت طلبی از آب گل الود کدورت و کینه توزی هستند و تنها راه رسیدن به اهداف متعالی برای آبادی شهرمان همدل بودن ,اتحاد و یک پارچگی است.
اتحاد یار با یاران خوش است
پای معنا گیر صورت سرکش است

صورت سرکش گدازان کن به رنج
تا ببینی زیر آن وحدت چو گنج

حسین ارجمند

برچسب ها :
 1. همشهریsmab71

  آقای دکتر انصافا تو این بیانیه خیلی خوب از کلمات بازی گرفتید! ولی بد نبود در کنار اشاره به اهمیت جذب توریست یک کلمه هم می گفتید که “البته بهتر بود این تور گردشگری طوری برنامه ریزی می شد که به روز اربعین حسینی نمی خوردند”
  در ضمن توریست هم باید بدونه وارد هر کشور و شهری که میشه باید به فرهنگ اونجا احترام بزاره
  البته که باید مسئول اون تور اینا رو تذکر بده
  و اگه اون شهر مسئولان وظیفه شناسی داشته باشه اون مسئول تور حساب کار دستش میاد
  به هر حال امیدواریم تمام این حرفها و بحثها درنهایت به نفع شهرمون بافق باشه
  یاعلی ✋

 2. ناشناس

  میراث فرهنگی متولی گردشگریه یا فرهنگ و ارشاد؟ .مجوز ورود کی داده؟چرا نظارتی نمیشه و به اصطلاح خر تو خر شده.فرماندار محترم امام جمعه معزز شورای فرهنگ عمومی حالا دیگه فکر بکر بردارین هرسال همین آشه و همین کاسه .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *