بعد از غیر بومی گزینی ها در بیمارستان بافق، اداره اوقاف و امور خیریه، فرماندهی نیروی انتظامی، جهاد کشاورزی، سپاه، منابع طبیعی، دادگستری، محیط زیست، فرمانداری، توزیع برق، مجموعه مدیران و مدیرعامل فلات مرکزی، مدیر فسفات و … نوبت کجاست؟ اینها در سطح رئیس و مدیر و در بسیاری ادارات در جذب نیروها نیز با سوء استفاده از چارت خالی، امتیاز و سهمیه موجود، رانت و نفوذ برخی مدیران، عدم وجود حساسیت و پیگیری لازم مسئولان شهرستان نسبت به غیر بومی گزینی اقدام می شود که اکثرا این نیروها پس از جذب شدن در اولین فرصت از بافق خواهند.
به نظر می رسد حساسیتها نسبت به بومی گزینی که از پیش نیازهای توسعه منابع انسانی شهرستان بوده کاهش یافته است. غیر بومی گزینی به بهانه های مختلف صورت می گیرد و مطمئنا باعث سرخوردگی نیروهای بومی، لطمه به غرور بافقیها و نادیده گرفتن منافع مردم در بسیاری موارد شده و به نارضایتیها در جامعه دامن می زند.
همگان به خوبی می دانیم که غیربومی گزینیها برخلاف رنگ و لعاب شکننده و خلاف واقعی که به آن داده می شود در اکثر موارد جهت پرورش سوگلیها و رزومه سازی برای آنهاست. دیده شدن و ترجیح منافع مردم، شایسته سالاری، نبود نیروی مناسب بومی، نداشتن شرایط قانونی و مواردی از این دست که از طرف مرکز نشینان به مردم تحویل داده می شود با توجه به موارد مشابه دیگر در استان و وجود تناقضات بی شمار در این زمینه اکثرا جهت توجیه این امر بوده و شبیه شوخی است که مردم فهیم بافق نیز بعد از شنیدن، پوزخند تلخی زده و از کنار آن می گذرند.
باید گفت که اختلافات داخلی شهرستان نیز قوز بالا قوز شده که مرکز نشینان یزدی و تهرانی از آن به عنوان دستاویز استفاده کرده و راحت تر به غیربومی گزینیها ادامه می دهند. افتخار زاده رحمانی بها دادن به نیروهای بومی و استفاده از دو نفر معاون بومی در فرمانداری بافق بود اما چرا بافق بعد از او دوباره میهمان فرماندار غیر بومی شد؟ فارغ از اینکه عسکری فر مدیری توانمند بود یا نبود، به لحاظ مدیریت یا امور فنی به معاونان خود برتری داشت یا خیر، در چند سال کار تحت عنوان مدیر توزیع برق شهرستان بارها گفته بود که به معاونتهای بومی خود بها داده تا بعد از او توانایی مدیریت داشته باشند ولی صندلی خود را به مدیر غیر بومی دیگری تحویل داده و بافق را به مقصد مهریز ترک کرد و به یزد نزدیکتر شد.
بیمارستان بافق، اداره اوقاف و … ایضا و اما در فلات مرکزی هم غیربومی گزینی که از ابتدا بر اثر غفلت مسئولان بافقی به خوبی نهادینه شده بود همچنان ادامه دارد. با روند فعلی استفاده از واژه منابع انسانی، تربیت مدیران بافقی، توسعه شهرستان و داشتن برنامه بلند مدت برای آینده بیشتر شبیه جوک می ماند.
کلام آخر اینکه رئیس، مدیر یا فرمانداری که در طول دوره مسئولیت خود فکر و برنامه ای در خصوص جانشین پروری نداشته است که بعد از رفتن وی آن اداره ابتر مانده و باید از بیرون جانشین وارد کرد باید به مدیریتش شک کرد.

شورای سردبیری عصر بافق

برچسب ها :
  1. ناشناس

    با سلام. راجع به پستهای نظامی (نیروی انتظامی و سپاه) به نظر بنده همان بهتر که غیربومی باشند تا احیانا جلوی جانبداریهای محله ای و قومی گرفته شود.

  2. ناشناس

    رییس اداره صمت بافق هم به زودی زود رفتنی هست

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *