به گزارش عصر بافق ؛ سرهنگ محمدرضا مزیدی گفت: شهروندان از نشان دادن موجودی داخل کیف یا جیب خود، خصوصا پول نقد در مکان های عمومی خودداری کنند.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان باید وجوه نقد خود را درقسمت های پنهان کیف قرار دهند تصریح کرد: از کیف های کمری یا کیف های زیب دار برای حمل پول استفاده کنید.

معاون اجتماعی پلیس یزد ادامه داد: تمام پول خود را دریک جیب یا یک قسمت از کیف دستی قرار ندهید و برای خرید، سعی کنید ازحمل پول نقد خودداری کنید وحتی الامکان از کارت های عابر بانک استفاده کنید.

مزیدی افزود: زمانی که از بانک یا سایر مراکز مالی پول زیادی دریافت می کنید موارد ایمنی را رعایت کنید.

او با بیان اینکه در دعوا و درگیری ها، مواظب کیف و جیب های خود باشید گفت: حتی الامکان سعی کنید در مواقعی که مبلغ زیادی با خود به همراه دارید از وسایل نقلیه شلوغ، مانند اتوبوس استفاده نکنید.

معاون اجتماعی پلیس یزد تصریح کرد: پول خود را درانظار عمومی نشمارید و تا حد امکان پول خود را در قسمتی از کیف یا درون جیبی قرار دهید که سارقان نتوانند به راحتی به آن دسترسی پیدا کنند.

مزیدی بیان داشت : در اماکن مذهبی بهتر است خانم ها کیف خود را زیر چادر نگه دارند و در محل های شلوغ نیز به جای گرفتن بند کیف، آن را طوری در دست بگیرید که کسی نتواند بدون اینکه متوجه شوید،ازدرون آن چیزی بردارد.

وی گفت: هنگام سوار شدن به اتوبوس و مینی بوس، بلیت، کارت یا پول خود را از قبل آماده کنید تا مجبور به خارج کردن محتویات جیب خود در میان ازدحام جمعیت نشوید.

این مقام مسوول در پایان افزود: چنانچه احساس می کنید افرادی به صورت غیرعادی نزدیک به شما نشسته یا ایستاده اند، یا شما را هل می دهند یا تنه میزنند، هوشیارتر باشید و بیشترمراقب کیف ومحتویات جیبتان باشید.

برچسب ها : ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *