⏪7 دلیل برای پایان دوران ۲۰ ساله حضور «محمدرضاتابش» در مجلس
آیا استان یزد و اردکانی ها از یک #اوتیسم_سیاسی_اجتماعی رهایی پیدا خواهند کرد؟!
✍️رضابردستانی
درباره«تابش»بسیارنوشته ام اما این بار هدف، پیداکردن راهی است تا استان یزد و اردکانی ها، از دام و بلای یک«اوتیسم سیاسی ـ اجتماعی»مزمن رهاشوند!
یادی از گذشته!
۱۰بهمن۱۳۹۶درمطلبی با عنوان:«آقای «تابش» شک نکنید؛سکوت شما یا ناشی از ترس است یا برخاسته از جهل!!!» به ۴ ویژگی اخلاقی، سیاسی و اجتماعی «تابش» اشاره شده بود:
◀️ـ خودمهم پنداری مزمن(یکی از مدیران در پیامکی نوشته بود:«خودمهم پنداری» نه تنها «تابش» را از اصل شخصیتی اش دور کرده بلکه باعث شده کارایی های او به یک مشت «شعار» و «شو» تبدیل شود!)
◀️ـ ناتوان از پاسخگویی مستدل(پیداکنید یک نشست مطبوعاتی و رسانه ای)
◀️ـ مصادره به مطلوب سیاسی
◀️ـ مغالطه رفتاری(شعاراصلاح طلبی و رفتاراصولگرایی؛ مغالطه از این واضح تر؟!)
با دانستن این پیشینه می توان به همه رفتارهای شدیدا«شوآفی»نماینده اردکان واقف شد و پذیرفت که او اساساً برای «دیده شدن» به دنیا آمده است و نه «اثرگذاری مثبت»!
👈🏿7 دلیل برای پایان دوران ۲۰ ساله حضور محمدرضا تابش در مجلس:
۱️⃣شباهت حرف و عمل!
«تابش» یکی از امضاء کنندگان طرح«ممنوعیت نمایندگی بیش از سه دوره»است، طرحی که بر اساس آن۳۴نماینده از جمله«تابش»را از بودن در مجلس یازدهم منع می کند«تابش»در تأیید این ممنوعیت گفته بود:«این پیشنهاد باعث می‌شود که به جوانان در عرصه های قانونگذاری و قوه مقننه، فرصت داده شود.»
۲️⃣ چرخش قدرت در میان نخبگان
حوالی فروردین۱۳۹۲مطلبی منتشر شده بود با عنوان«۶ دلیل خاتمی برای نیامدن» که از جمله آن ۶ دلیل یکی این بود:«چرخش قدرت در میان نخبگان»، این اصلی ترین شعار خاتمی و اصلاح طلبان بود. حال باید دید«تابش»بعد۲۰سال بالاخره اجازه حضور و بروز نخبگان راصادرخواهد کرد؟
۳️⃣شرط بندی روی مهره برنده!
«تابش»قهرمان حضوردرمسابقاتی است که از پیش نتیجه اش را بداند! او نه اهل ریسک است نه اساساً می داند ریسک چیست. حضور در انتخابات اسفند۹۸سرتاپا ریسک است چون نه تنها نتیجه اش معلوم نیست که اتفاقات پیش و پس از این انتخابات نیز گنگ و مبهم است
۴️⃣خواهرزاده خاتمی بودن کافی نیست!
حضور«تابش»در عرصه سیاست با«۱۳۱۳»معروف شروع شد. ماحصل۵حضور«تابش»در انتخابات مجلس«۲۱۰۷۳»رأی برای مجلس ششم،«۱۴۸۵۸»رأی برای مجلس هفتم،«۱۴۳۶۲»برای مجلس هشتم،«۲۵۹۴۵»برای مجلس نهم و«۲۵۵۷۱»رأی برای مجلس دهم. وی طی این۵دوره در مجموع«۱۰۱۸۰۹» رأی ـ به طور متوسط۲۰۳۶۲رأی ـ برای حضور در مجلس اخذ کرده آن هم در دورانی که یک/دهم منتقدینی که این روزها از«تابش»هزاران سؤال بی جواب دارند، حضور نداشته اند و این یعنی چه بسا آن«۱۳۱۳»معروف«تَکرار»شود!
۵️⃣پایان دوران انحصارطلبی!
نگاه«تابش»نگاهی، انحصارطلبانه، همه جانبه نگر و اردکان محور است. «تابش»به این نگاه می گوید نگاه توسعه محور اما منتقدین وی می گویند«تخریب» هست و نیست استان یزد و شهرستان اردکان! تا پیش از این کفه ترازو به نفع تابش بود اما وضعیت اجتماعی، اسفناک بودن مسائل زیست محیطی، بی آبی، بدعهدی،ناکارآمدی مدیران تحت حمایت«تابش» و چادرملو باعث شده تا این کفه، کم کم به نفع مخالفان و منتقدان جدی و سرسخت«تابش»ـ حتی در اردکان ـ متمایل شود. چادرملو به تنهایی کافی است تا«تابش»را برای همیشه از عرصه سیاسی اردکان حذف کند آن هم چادرملو که روزگاری از افتخارات«تابش»محسوب می شد و این روزها یکی از بزرگترین نقاط ضعف او!
۶️⃣ چرخش ذائقه سیاسی اردکانی ها محسوس است
چرخش سیاسی محسوس در اردکان. اردکان که روزگاری از اصلی ترین پایگاه های اصلاح طلبی محسوب می شد به لطف حضور طولانی مدت«تابش»و رفتارهای انحصارطلبانه وی و همفکران و مدیران تحت حمایت وی، کم کم در حال پوست اندازی و چرخشی محسوس است. این روزها اگر نخواهیم قدرت گرفتن اصولگرایان اردکانی را جدی بگیریم باید ضعیف شدن اصلاح طلبان اردکانی را بپذیریم! این نه از ثمرات حضور۲۰ساله«تابش»در رأس هرم قدرت که نتیجه طبیعی حضورهای طولانی مدت در همه اضلاع قدرت است! نفسِ حضورهای طولانی به خودی خود، دل زدگی و تنفر ایجاد می کند.
۷️⃣ردصلاحیت احتمالی!
ردصلاحیت احتمالی! برای دلیل هفتم هیچ سند و مدرکی ندارم و تنها یک حدس است. تصمیم شورای نگهبان برای مجلس یازدهم، کنارگذاشتن تمام چهره هایی است که حوالی آن ها ابهاماتی وجود داشته باشدکه برخی از این ابهامات، حوالی«تابش»نیز وجود دارد.
⭕️پ.ن: اوتیسم یا درخودماندگی، نوعی اختلال رشدی (از نوع روابط اجتماعی) است که با رفتارهای ارتباطی و کلامی غیرطبیعی مشخص می‌شود. مبتلایان به اوتیسم، در ارتباطات کلامی و غیر کلامی و نیز تعاملات اجتماعی مشکل دارند

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *