۲ طرح راه‌سازی و یک پروژه‌گردشگری با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  استاندار یزد و جمعی از مسئولان محلی در بافق به بهره برداری رسید.

به گزارش عصر بافق ؛ محمد شریعتمداری وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در سفر یکروزه خود به بافق ضمن افتتاح سه پروژه راهسازی و گردشگری از معدن چغارت، پروژه های در دست اقدام شرکت سنگ آهن مرکزی و گندله سه چاهون بازدید کرد.

افتتاح جاده بافق – رفسنجان / طلسمی که شکست

سرانجام پس از سال ها ۳۱ کیومتر باقی مانده از جاده نیمه تمام بافق- رفسنجان به بهره برداری رسید.
محمد زاده رحمانی فرماندار بافق گفت : از این ۳۱ کیومتر محور بافق- جوادیه (رفسنجان)  به طول ۵ کیلومتر و با اعتبار ۵ میلیارد تومان از سوی شهرستان بافق و مابقی مسیر از طرف کرمان آسفالت شده است.
وی افزود : با بهره برداری از این محور مسیر بافق- بندرعباس ۱۶۴ کیلومتر کوتاه تر می شود.

افتتاح جاده بافق- ساغند / خروج بافق از بن بستی

محور بافق ساغند به طول ۶۴ کیلومتر و با اعتبار ۳۱ میلیارد تومان از سوی شرکت سنگ آهن مرکزی به بهره برداری رسید.
فلاح مدیر عامل سنگ آهن گفت : در صورت بهره برداری کامل از این مسیر و رفع موانع زیست محیطی، بافق به مشهدمقدس ۱۰۲ کیلومتر و بافق به شمال ۷۰ کیلومتر کوتاه‌تر می‌شود.

شریعتمداری وزیر کار و تعاون درحاشیه این مراسم خاطرنشان کرد : بهره برداری دو محور بافق – نوق و بافق -ساغند ، شهرستان بافق را به سه راه مواصلاتی ملی در کشور تبدیل و این شهرستان را از بن بست خارج می کند.

افتتاح بزرگترین اقامتگاه و بوم گردی تاریخی و روستایی کشور در بافق

بوم قلعه آریز به وسعت ۲ هزار و ۵۰۰ مترمربع و سرمایه گذاری ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در روستای باقراباد بافق افتتاح شد.
لیلی رنجبر مسوول نمایندگی میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان بافق عنوان کرد : مرمت و بازسازی این قلعه که قدمت آن به زمان قاجاریه بر میگردد از سال ۹۴ آغاز و با شماره ۱۳ هزار در فهرست آثار ملی ثبت شده است.
وی افزود : این اقامتگاه دارای معماری خشت و گلی است و ظرفیت اسکان ۱۵۰ نفر در ۴۵ اتاق را داراست.

پ‌ن : خبر بازدید از پیت چغارت سنگ آهن مرکزی و گندله سازی سه چاهون بافق متعاقبا اعلام می شود.

برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *