پس از درخواست از کارمندان دلسوز ادارات بافق در نوشته ای که با الهام از پیگیری #رضا_بردستانی خبرنگار آفتاب یزد از یکی از دردهای کهنه شهرستانهای محروم استان در عصر بافق درج شد اطلاعات تایید نشده ای از یک #شهروند_خبرنگار دلسوز به دست ما رسید.
مطلب یاد شده در خصوص یکی از معضلات، قانون گریزیها و قانون ستیزیهای عرف شده در استان که تاکنون بیشتر تبعات و آثار سوء آن به شهرستانهای محروم استان رسیده تحت عنوان “کارمندان #ارشاد_خاتم در #ارشاد_یزد چه می کنند؟! #حسین_دشتی، #حسین_کفیری و #سلمان_برقی به نام #شهرستان_خاتم استخدام شده اند اما برخی، یک روز نیز در این شهرستان حضور نداشته اند چرا؟!” بود.
اما از جناب بردستانی دوباره اجازه می خواهیم از متن اثرگذارشان برای پیگیری مشکلات بافق در این حوزه استفاده کنیم.
قابل توجه؛ رئیس محترم #دیوان_عدالت_اداری استان یزد، رئیس #سازمان_بازرسی کل استان یزد، #حراست_کل و #مدیرکل_فرهنگ_و_ارشاد_اسلامی استان یزد:
از چند صباح هم خیلی بیشتر است که در یزد با پدیده ای عجیب و باور نکردنی رو در رو شده ایم و آن، جا به جایی کارمندان ادارات شهرستان ها و انتقال آن ها به مرکز استان است! بدون آن که دلایل توجیه کننده ای نیز داشته باشد.
جناب بردستانی، آن پیشترها که شما درباره کارمندانی نوشته بودید که به نام #شهرستان_بافق استخدام شده اند اما هرگز تا نزدیکی های بافق نیز نیامده اند یا اگر آمده اند یکی دو روز در هفته، اقدامی در پی داشت و آن اینکه می گویند پستها را خالی کرده اند، صحت و سقمش را نمی دانیم چرا که دسترسی به اطلاعاتشان نداریم اما ایراد اساسی داریم حالا قبول کنیم که پستها را خالی کرده باشند، آیا پست و جای خالی چه دردی از شهرستان ما دوا خواهد کرد؟ و اینکه اگر واقعا خالی شده چرا جایگزین نمی شود؟ البته باید بگوییم که اداره ارشاد شهرستان بافق سه نفر نیرو دارد که استخدام وزارت ارشاد هستند که از این سه نفر دو نفر رسمی و یک نفر پیمانی است و این اداره مهم با توجه به وسعت و اهمیت حوزه فعالیت همواره از کمبود شدید نیرو رنج برده است. رئیس اداره ارشاد بافق چندین بار در جلسات مختلف به این بحث ورود کرده از جمله در جلسه شورای اداری که با حضور استاندار و امام جمعه یزد برگزار شد به صراحت از کمبود نیروی این اداره گلایه کرده است.
بگذریم! برای همه هم این را بگوییم که پست را خالی کردند نیست و هنوز هم هستند افرادی که مانند گذشته در شهرستان کار می کنند و درب برای آنان همچنان روی همان پاشنه ی قانون گریزی در حرکت است و این داستان را در اداره فرهنگ ‌و ارشاد بافق یک شهروند خبرنگار به ما اطلاع داده و هنوز ما آن را تایید نمی کنیم که چه بسا از این موارد در اداره های دیگر شهرستان باشند که ما ندیدیم و در جریان نیستیم.
نیروهایی که این شهروند خبرنگار عزیز با اسم به ما گفته پست سازمانی اداره فرهنگ و ارشاد بافق را پر کرده اند و گفته در یزد حضور دارند! به نام بافق محروم استخدام شده اند و اما بیشتر در مرکز استان به کار مشغولند! و ما می خواهیم سوال کنیم که آیا این امر صحت دارد یا خیر؟!
با توجه به اینکه احتمالا این افراد و افراد مشابه دیگری که ما نمی دانیم از سهمیه این شهرستان استفاده کرده اند آیا حضور آنان در مرکز استان و عدم حضور آن ها در شهرستانی که باید خدمت کنند تخلف نیست؟! حقوق و دستمزدی که دریافت می کنند بابت #قانون_گریزی است یا #قانون_ستیزی؟!
بهترین راهکار برای رفع این مشکل البته در صورت وجود این است که نیروهایی که در یزد حضور دارند چارت بافق را خالی کنند تا نسبت به جذب نیروی جدید اقدام شود.
پ.ن.۱: دو اسم و فامیل در اختیار داریم ولی چون مطمئن نیستیم فعلا منتشر نمی کنیم و منتظر موضع و جواب رئیس محترم آن اداره می مانیم.
پ.ن.۲: نظیر این مسئله یعنی به نام شهرستان بافق استخدام شدن و در مرکز استان بودن کم نداریم از روسا و کارمندان ادارات بافق خواهش می کنیم اگر اطلاعات مشابهی در دسترس دارند اعلام کنند تا به گوش مسئولان رسانیده شود، حداقل تنوعی در کارهای روزمره شان ایجاد خواهد شد!
پ.ن.۳: حراست و کارشناس تقسیمات کشوری فرمانداری به همراه خیلی پستهای دیگر در فرمانداری و ادارات شهرستان همچنان خالی است
شورای سردبیری عصر بافق

  1. علی

    اگر به جهاد کشاورزی هم سری بزنید از این مورد زیاد می بینید

  2. ناشناس

    ظاهرا یک نفر مهریزی هم بنام بافق در اداره اوقاف استخدام شده بود ودوسالیست که به بافق نمیاد!!!

  3. محمد

    موارد مشابه زیاد است و نیاز به کمک و مساعدت عصر بافق و بقیه سایت هاست

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *