یک برگ کاغذ به دستش می‌دهند و می‌گویند: «به سلامت»
فرقی نمی‌کند ماه رمضان باشد و تنها چند روز پس از روز جهانی کارگر! فرقی نمی‌کند خانه‌اش بی‌خرجی می‌ماند و شرمنده فرزندانش می‌شود. بی‌تفاوت به مخارج فرزندانش توی چشم‌هایش نگاه می‌کنند و می‌گویند:« قراردادت تمام شده برو بسلامت ! »

خبرهای رسیده به عصر بافق حکایت از برکناری دوباره کارگران فلات مرکزی دارد. این خبر می افزاید : ۹ نفر از افراد مامور به خدمت از سوی فلات از کار برکنار شدند !

 

به گزارش عصر بافق ؛ یکی از کارگران فلات که نخواست نامش فاش شود به خبرنگار ما گفت : مامور به خدمت در یکی از ادارات هستم . متاهل و دارای فرزند می باشم.
وی افزود : قراداد من به اتمام رسیده اما برخلاف دفعات قبل که تمدید می شد اطلاع دادند برای تسویه حساب بروم .
این کارگر ادامه داد : از سوی فلات به من گفتند حدود ۶۰ نفر تعدیل نیرو شدند اما پس از پیگیری متوجه شدم ۹ نفر  که شامل پنج نفر بومی و مابقی غیر بومی است تعدیل شده اند.
وی بیان داشت : اگر بنا بر تعدیل نیروهای مامور به خدمت است چرا مابقی افراد که غیربومی هستند و در شهرهای دیگر مامور به خدمت هستند تعدیل نشدند ؟ چرا اخیرا تعدادی را مامور به خدمت کردند ؟ بالغ بر ۶۰ نفر از فلات مامور به خدمت هستند چرا سلیقه ای عمل کردند و بومی هایی که همه متاهل و دارای فرزند هستند همچنین بعضی از آن ها دارای معلولیت هستند را برکنار کردند ؟ چرا افراد نورچشمی خود را تعدیل نکردند ؟
کارگر مربوطه در پایان خاطر نشان کرد: تمامی مسوولان اعم از امام جمعه، فرماندار، نماینده مجلس ، اطلاعات و… در جریان هستند و قول پیگیری دادند. همچنین روسای اداراتی که نیروهای مامور به خدمت از سوی فلات در آنجا مشغول هستند در حال رایزنی هستند.
لازم به ذکر است؛ دوتن از نیروهای بومی تعدیل شده مامور به خدمت در بهزیستی دارای معلولیت هستند و نگران که از این پس چگونه از پس هزینه های زندگی خود برآیند.

 

عصر بافق : جالب است که هنوز یک هفته از روز جهانی کارگر و سخنان رهبر در خصوص تاکید بر حمایت مسوولین از قشر کارگر نگذشته که این کارگران از کار برکنار شدند ! این در حالی است که همچنان بنر تبریک روز کارگر از طرف روابط عمومی فلات در سطح شهر خودنمایی می کند !
در ضمن هنوز هشت ماه از برکناری کارگران معدن میشدوان و چاه گز ( تحت نظارت فلات مرکزی ) نگذشته است که مجددا خبر اخراج کارگرانش به گوش می رسد در صورتی که قرار بود کارگران اخراج شده میشدوان بزودی به کار گرفته شوند !
در خبرهای قبل از قول فرماندار و مدیر عامل فلات نوشتیم :  کارگران اخراج شده فلات بزودی به کار گرفته می شوند شما بخوانید باز هم کارگران فلات مرکزی بزودی اخراج می شوند … 
امیدواریم این قول پیگیری مسوولان مانند قول پیگیری برای روی کارآمدن کارگران میشدوان نباشد چرا که هنوز اکثریت آن ها بیکار هستند .

پ.ن ۱ : تا این لحظه موفق به مصاحبه با مدیرعامل فلات نشدیم.

الناز خالقدادی

 1. امید

  اونی که مدیر بومی بود و نون سر سفره کارگر بیار بود مرشدزاده بود نه یه مشت غریبه که همشون از جلال آباد زرند اومدن اینجا رو قبضه کردن،، خاک تو سر برخی مسئولان بافق که ادعا هم دارن

 2. ناشناس

  هیچ مسئولی تو بافق دلش برای مردم نمیسوزه
  یه مشت غریبه اومدن تو بافق و شدن همه کاره برین بررسی کنید ببینید اینهایی که تو پستهای مدیریتی تو فلات تصمیم گیرنده هستند چند تاشون بافقی هستند
  فقط دارن خاک بافق رو بار میکنن از بافق در میبرن و حقوقهای نجومی میگیرن ولی برای یه کارگر بافقی پول ندارن حقوق بدن و به راحتی اخراج میکنن

 3. ناشناس

  وقتی آدم بررسی میکنه و میبینه چه کسایی رو تعدیل کردن میخات گربه کنه دو تا معلول که برای رفتنتا سر کوچه باید کسی دستشون رو بگیره رو اخراج میکنن به اسم تعدیل
  یه کارمندی که جژ فعالترین نیروهای مامور به خدمته و بیشترین بازدهی رو برای یه مجموعه داره اخراج میشه
  یه فردی که ۵ نفر رو باید نون بده اخراج میشه
  ولی تو همین فلات میبینی زن و شوهر غریبه دارن دوتایی ماهی چندین میلیون حقوق میگیرن خونه اهنشهر هم نشستن غذاشون رو هم به حساب معدن تو رستوران میخورن اینها باید بمونن
  بخدا زشته برای مسئولین شهرستان بویژه فرماندار و نماینده مجلس و امام جمعه

 4. م ح

  اقای نماینده عزیر فقط تو مجلس بلدید بگیدمردمرافحش میدنو ناراضی هستند بغل گوشتان حق را دارن میخورن .اقاینمایندهدقیقاکجای

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *