اگر بخواهیم مروری بر اتفاقات اخیر شهرستان و شرکت #سنگ_آهن مرکزی ایران بافق داشته باشیم اولین نتیجه و مهمترین آن اینکه شهرستان بافق از بازی #مدیرعاملی سنگ آهن ضربه خورد و اثراتش همچنان ادامه دارد؛ هر چند ما شروع کننده نبودیم ولی اگر بخواهیم می توانیم تمام کننده خوبی باشیم.
بعد از سکوتی طولانی دوباره می خواهیم زندگی کنیم که نوشتن، بیدار کردن و همراهی با خواست و مطالبه مردم زندگی ماست، متوجه شده ایم که شرکت سنگ آهن از نوع #بلاتکلیفش خوب است، برای پیش برد امور مد نظر عده ای خاص باید #بی_ثبات باشد، نگران خودمان شدیم که زیادی خوش خیال بودیم، ساده بودیم و از بازی که از بیرون شهرستان مدیریت شد و چندان هم پیچیده نبود انتظار نتیجه ای مطلوب و به نفع مطالبات مردم و منافع شهرستان داشتیم، مواردی اینچنینی با وجود بدخواهانی که چشم طمع به منابع شهرستان دارند و بعضا خوش خدمتان داخلی، معمولا از بالا به پایین پیشنهاد می شود ولی ظاهر داستان به شکلی نمود پیدا می کند که ما خودمان خواسته ایم و پیشنهاد از پایین به بالا بوده است؛ جرقه اولیه این پیشنهاد از طرف چه کسی و با چه هدفی زده شد؟! چه کسانی با دعوتهای مکرر خود علی اکبر رحیمی را به بافق کشاندند؟! بعدا چه کسانی منافعشان را در نبودن رحیمی یافتند؟!
در همین نزدیکی، چادرملوی دولتی با مدیرعامل بازنشسته اداره می شود و در سنگ آهن خصولتی که اکنون مشخص شده با توجه به رای وحدت رویه دیوان عدالت اداری در کنار دیوان محاسبات کشور خصوصی است، علی رغم خواست و مطالبه کارگران و شوراهای اسلامی کار شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق مبنی بر ادامه کار رحیمی، این امر بدون هیچگونه جواب قانع کننده ای در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.
به ضرس قاطع می گوییم، تقریبا تمام اضلاع درگیر در داستان انتقال مهره ای از مرکز استان به شهرستان بافق و سوزاندنش بواسطه مدیرعاملی شرکت سنگ آهن، چیزی شبیه داستان دکتر یاراحمدی در سالهای نزدیک که باید درس عبرتی می شد تا دیگر از یک سوراخ دوبار گزیده نشویم، اگر نمی دانند بهتر است بدانند که از این امر ضربه خورده و در آینده نیز ضربه خواهند خورد؛ باید اعترافی تلخ بکنیم و آن اینکه همگی با هم رودست بزرگی خورده ایم، خبرهای ناخوشایند و نگران کننده ای به گوش می رسد که نتیجه لجبازی، چند رنگی، عافیت طلبی، بی دردی، منفعت طلبی و جنگ قدرت اکثر مسئولان شهرستان بوده و شوربختانه باید منتظر روزهای سقوط از اوج باشیم.
پ.ن.: از این دست پیشنهاد از بالا به پایینها که اکنون مردم و یا حتی برخی مسئولان فکر می کنند از جانب ما بوده باز هم هست، در آینده خواهیم نوشت.
ادامه دارد…
شورای سردبیری عصر بافق

برچسب ها : ,
 1. بافقی

  خدا لعنت کنه باعث این روزهای بافق رو

 2. ناشناس

  عجب نکته ای اشاره کردید سناریوی بالاییها برای سوختن مهره ای قوی توسط مدیر بومی بالا دست

 3. Mohsen

  سلام
  تعجب داره از سر دبیری سایت چنین مطالبی که به نظر اصلا غیر حرفه‌ای و تخیل درونی هست نوشته میشود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *