فلسفه #مامور شدن نیرو از #معادن بافق در اداره های شهرستان چیست؟ ساز و کار جذب نیروهای مامور به ادارات بافق از طرف معادن چیست؟ چه تعداد نیرو از معادن بافق به ادارات شهرستان، استان و حتی تهران مامور شده اند؟ چرا باید معادن بافق جور کمبود شدید نیروی انسانی ادارات بافق را به دوش بکشند؟
برداشت ما از داستان اعطای ماموریت به نیرویی از شرکت و سازمانی به سازمان دیگر این است که کار یا پروژه ای موقت نیاز به نیروی مازاد بر چارت سازمانی تعریف شده اداره مقصد داشته و حتما مطابق با منافع مردم و شهرستان است که کار روی زمین نماند، بنابراین نیرویی برای مدت ۶ ماه ماموریت گرفته و بعد از پایان کار به سازمان خود بازمی گردد اما در صورت نیاز دائم اداره مقصد، بعد از ۶ ماه بهتر است انتقال صورت گرفته و تمام حقوق و مزایای فرد مورد نظر از طرف ارگان مقصد به عهده گرفته شود.
در صورتی که در حال حاضر این پروسه به شکلی دیگر و بر خلاف منافع مردم و شهرستان و بیشتر با هدف جبران کم کاری مسئولان ادارات و مسئولان شهرستان در ناتوانی جذب نیروی انسانی مورد نیاز خود مطابق با چارت سازمانی تعریف شده و در پی ایجاد اشتغال برای #نورچشمیها صورت گرفته که هر دوی اینها به نوعی خیانت به شهرستان، منابع انسانی شهرستان و چارت سازمانی اداره های مقصد می باشد.
ادامه مسیر به شکل فعلی که اکثر مواقع همراه با بده بستانهایی نیز در پشت پرده همراه است اولین ضربات را بر پیکر عدالت، اجرای درست و صریح قانون، کوتاه شدن زبانها در قبال حق طلبی، پایمال شدن حقوق شهرستان خواهد زد، ضمن اینکه ردیفهای استخدامی شهرستان در ادارات مختلف توسط سفارش شده ها که شاید حتی یکبار هم بافق را از نزدیک به چشمان خود ندیده باشند پر خواهد شد.
تنها راه درست در این زمینه اینکه در وهله اول تمام ادارات شهرستان نسبت به خالی نمودن چارت سازمانی خود در صورت اشغال توسط افرادی که در محل کار خود نیستند اقدام و در مرحله بعد پیگیر تکمیل چارت سازمانی و جذب نیروی مورد نیاز خود از نیروهای جوان و متخصص بومی شده و پس از تکمیل نیرو، اگر پروژه ای موقت در راستای منافع شهرستان داشتند از خدمات نیروهای مامور معادن در کوتاه مدت استفاده کنند.
هر چند که داستان وحشتناکتری نیز وجود دارد که مدیران معادن باید در اسرع وقت نسبت به اصلاح آن اقدام کنند و آن اینکه نیروهایی که یا نورچشمی هستند و یا در این بین رابطه هایی غیر کاری وجود دارد و بنا به هر دلیلی اصلا در هیچ مکانی شاغل نیستند ولی حقوق و مزایای کامل از معادن بافق دریافت می کنند را یا اخراج و یا در صورت نیاز به محل کارشان باز گردانند.
پ.ن.: در قدم اول و جهت شفاف سازی، مدیر عامل شرکت سنگ آهن مرکزی ایران بافق و مدیر مجتمع معادن فلات مرکزی ایران بافق لطفا نسبت به انتشار لیست نیروهای مامور خود همراه با سابقه کار، مدرک، تخصص، نوع قرارداد به همراه اداره مقصد (ولو در یزد و تهران و یا هر جایی از ایران باشد) اقدام کنند.
شورای سردبیری عصر بافق

 1. ناشناس

  نمونش نورچشمی مدیرعامل … هست که در اداره …. مشغوله و این بزرگوار بدون مرخصی در محل کار حاضر نمیشه ولی حقوق و مزایای کامل از شرکت میگیره حق کدوم سهامداری هست این پولها؟

 2. بهنام

  میدونم نمیزنید ولی میگم تا لااقل خودتون بدونید
  شما که دنبال عدالت هستید اول بفرمایید کارگرای سنگ آهن چرا باید چند برابر کارمندا یا پرسنل شرکت های دیگه حقوق بگیرن ؟
  دوما کارمندا که همشون از چنتا فیلتر برای این حقوق رد شدن
  شما و امثال شما برای این حقوق چندین میلیون از چنتا فیلتر رد شدید؟
  سوما سنگ آهن سه برابر ظرفیتش نیرو داره اونجا هم که کاری نیست خودشون هم میدنن همه مردم هم میدونن ، از پول همین مردم بافق هم دارن بهشون حقوق میدن حالا اگه چنتاشون برای مردم همین شهر ی کاری بکنن خود را بد میاد؟
  البته این روهم میدونیم که خیلی از پست های بافق توسط یزدی ها پر شده که حتی فرماندار هم از پس برگردونشون برنمی آد چه برسه رییس ادارات
  درد اصلی مردم بافق تبعیض بین کارکنان سنگ آهن و مابقی مردم هست اگه واقعا دلتون برای شهر میسوزه این موضوع را پیگیری کنید که لبته نمیکنید چون خودتون هم سر همون سفره نشستین ولی فراموش کنید مردم از شما عدالت و انصاف میخولن

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *