خبرنگار ما به سراغ مسوولان ارشد شهرستان بافق رفته و با پرسش در مورد اینکه فرزندت کجاست ؟ موقعیت تحصیلی یا شغلی اش چگونه است و اگر منصب دولتی دارد چگونه وارد آن شغل شده است ؟ آن ها را به چالش “فرزندت کجاست ” دعوت کرده است.

به گزارش عصر بافق ؛ چند روزی است که پویش مردمی  سوال از مسوولان با هشتک #فرزندت_کجاست در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است .
این چالش که از زندگی پر زرق و برق و لاکچری فرزندان برخی مسوولان یا به اصلاح آقا زاده ها و ژن خوب ها نشات گرفته است اگرچه از سوی اصولگرایان آغاز شد اما با استقبال اصلاح طلبان نیز مواجه شد !
تعداد کمی از مسوولان و مقامات کشوری و استانی در این پویش شرکت کردند ؛ برخی از چوپانی و بیکاری فرزند خود گفتند و عده ای بر شایستگی فرزندشان در موقعیت شغلی و تحصیلی و عدم استفاده از  امتیازات  و رانت دولتی تاکید کردند.
تعدادی نیز آن را دخالت در امور شخصی دانستند و از پاسخگویی خودداری کردند گویا فراموش کردند که شفاف سازی عملکرد مسوولان حق مسلم مردم در جوامع دموکرات هست.
اما گذشته از تمام این ها باید درنظر گرفت که خارج بودن یا نبودن فرزندان آن ها یا اشتغالشان به شغل دولتی دلیلی بر خاین بودن نیست ولی برخی تبعیض ها و نابرابری های بین مسوولان و مردم در این اوضاع و شرایط اقتصادی اصلا عادلانه نیست ! اگر امتیازی هست برای تمام مردم باشد نه صرفا عده ای خاص !

جهت شرکت در این پویش ، خبرنگار ما به سراغ مسوولان ارشد شهرستان بافق از جمله امام جمعه، نماینده مردم ،  مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور و سرپرست شرکت سنگ آهن مرکزی ، فرماندار ، رئیس شورای شهرستان و مدیر روابط عمومی سنگ آهن رفته و با پرسش در مورد اینکه فرزندت کجاست ؟ موقعیت تحصیلی یا شغلی اش چگونه است و اگر منصب دولتی دارد چگونه وارد آن شغل شده است ؟ آن ها را به این چالش دعوت کرده است.

 

* آیت الله سلیمانی امام جمعه بافق : پسرم بابت ریاست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان حقوقی دریافت نمیکند !

–  دارای ۶ فرزند هستم ؛ پنج دختر و یک پسر .
– همه آن ها تحصیلکرده هستند ؛ دختر اول و دوم دارای لیسانس هستند ، سومی و چهارمی فوق لیسانس  ،دختر پنجم و پسرم نیز لیسانس دارند.
– دختر سومم کارمند شرکت خصوصی است و از طریق آزمون ورودی مشغول به کار شده است .
– پسرم کارمند شرکت سنگ آهن مرکزی است و درخواست کار داده است و  پذیرفته شده است . همچنین رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بافق است اما بخاطراین سمت هیچ حقوقی دریافت نمی کند !
– برای اشتغال فرزندانم هیچ سفارشی نکرده ام !
– فرزندانم  در داخل کشور ( بافق، یزد و تهران) سکونت دارند.

 

* محمدرضا صباغیان نماینده مردم بافق در مجلس : فرزندم دانشجوی دانشگاه پیام نور بافق است.

– دارای سه دختر و یک پسر هستم ؛  ۲ فرزندم خردسال ، یکی دانش آموز و دختر بزرگم  دانشجوی دانشگاه پیام نور بافق است و  شاغل نیست.
– هر چهارنفر در داخل کشور ( شهر بافق) سکونت دارند

 

* محمد زاده رحمانی فرماندار بافق : خارج به ما نیامده !

– یک پسر ۱۴ ساله و یک دختر ۱۲ ساله دارم هردو محصل هستند.
– فرزندان من داخل کشورند ( بافق و یزد )
– خارج و خارج بودن بچه ها به ما نیامده و هیچ گاه هم نمی خواهیم بیاید و تعلق خاطر به وطن و سرزمین مادری اجازه نداده که هیچ کدام از اقوام ما علیرغم تمکن مالی، به خارج از کشور بروند و مقیم آنجا شوند.

 

* محمد جواد عسکری مدیر عامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور و سرپرست شرکت سنگ آهن مرکزی بافق : فرزندم شغل دولتی ندارد.

– ۲ فرزند دارم ؛ اولی پسری و دیگری دختر است.

– پسرم دانشجو است و شغلش آزاد است و دخترم دانش آموز است.

– ساکن شهر بافق هستند.

 

* محمد رنجبر رئیس شورای شهرستان بافق : چیزی برای پنهان کردن ندارم !

– سه دختر دارم ؛ دختر بزرگم از طریق کنکور سراسری در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شده و طبق روال و ضوابط موجود به عنوان معلم در آموزش و پرورش مشغول به کار شده است. دختر دومم دانشجوی علوم پزشکی یزد است و سومی دانش آموز است .
-هر سه نفر در بافق سکونت دارند.
-من چیزی برای پنهان کردن ندارم حتی می توانم در خصوص اموالم نیز شفاف سازی کنم .

 

* حبیب حسن زاده مدیر روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی بافق : هیچ گونه سفارشی(پارتی بازی ) برای اشتغال فرزندم نکرده ام !

– دارای چهار فرزندم ، دختربزرگم پزشک عمومی است و دختر دومم دانشجوی دندان پزشکی، دختر سوم دانش آموز است و اخرین فرزندم پسر و خردسال است.
– هر چهار نفر در بافق سکونت دارند حتی گاهی اوقات من پیشنهاد میکنم برای زندگی به مرکز استان یا پایتخت بروند اما امتناع می کنند.
– دختر اولم در بهداری آهنشهر در پست طب کار مشغول  است و درحال امادگی برای دوره تخصصی می باشد صرفا از روی نیاز آن مرکز و بدون هیچ گونه سفارشی ( پارتی بازی) وارد این شغل شده است‌.

 

پ.ن.۱ : سایت عصربافق صرفا جواب مسئولین را بدون هیچگونه دخل وتصرفی منعکس نموده است.
پ.ن.۲: ممکن است مسئولان برای اشتغال فرزندانشان سفارشی نکرده باشند لاکن شائبه این موضوع که نام و شهرت آنها در موقعیت شغلی فرزندانشان تاثیر داشته است وجود دارد.

الناز خالقدادی

 

برچسب ها : ,
  1. مردی از شهر دارالشجاعه.

    سلام
    ما مردم ساده دل هستیم. اما ساده لوح نیستیم.
    بنابراین نصفِ این گزارش صحت نداره. تشکر ویژه از گزارشگر.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *