سوال :

شخصی دسته چک بنده را سرقت کرده است و یک فقره از ان را جعل کرده و مبلغی را برداشت کرده حال بنده به طرفیت بانک دادخواست مطالبه وجه به دلیل قصور و اهمال داده ام اما متاسفانه دادگاه بدوی قرار عدم استماع صادر کرده و استدلال کرده که باید دادخواست به طرفیت کارمند بانک داده میشد ایا استدلال دادگاه صحیح است ؟؟؟؟

پاسخ :

چنانچه بر اثر اهمال یا قصور بانک یا کارمندان ان به هر نحو ممکن ،خسارت متوجه مشتریان گردد بانک مسوول جبران خسارت وارده به مشتری خواهد بود و قصور کارمند رافع مسولیت بانک نخواهد بود لذا اگر کسی با چک جعلی اقدام به برداشت از حساب مشتری نماید و کارمند بانک این جعلیت را تشخیص ندهد بانک مسوول جبران خسارت وارده به مشتریان خواهد بود (( مستندا به مواد ۱۱ قانون مسولیت مدنی و ماده ۳۵ قانون پولی و ارزی ))

برچسب ها : ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *