سوال : ایا بعد از طلاق ، هدایای دوران نامزدی قابل استرداد است ؟؟

پاسخ : طبق ماده ۱۰۳۷ قانون مدنی : هر یک از نامزدها  می توانند در صورت ” بر هم خوردن وصلت ” ، هدایایی را که به طرف دیگری یا ابوین او برای وصلت منظور داده شده را مطالبه کند .

طبق ماده یاد شده ، مطالبه هدایا فقط (( در دوران نامزدی )) امکان دارد یعنی استرداد هدایا دوران نامزدی بعد از طلاق امکان ندارد به عبارت دیگر طلاق موجبی برای استرداد هدایا دوران نامزدی نمی گردد چرا که در دوران نامزدی هدف نهایی اهدای هدایا به منظور وصلت در نکاح بوده است لذا بعد از نکاح ، هدف نهایی و غایی به اتمام رسیده است و بعد از ان نمیتوان هدایای دوران نامزدی را مطالبه کرد موید این مطلب ماده ۸۰۳ ق م میباشد .

برچسب ها : , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *