در صورت مراجعه به ادارات اگر مسئول مربوطه چنین پاسخى به شما داد:

” مسئول کار شما در مرخصی می باشد فردا یا هفته آینده کارمند مسول از مرخصی بر می گردد جهت انجام کارتان مراجعه نمایید… ”

آیا این پاسخ مطابق قانون است یا خیر؟

پاسخ:

طبق ماده ۵ و ۹ آیین نامه مرخصی موضوع ماده ۸۴ قانون مدیریت خدمات کشوری کارمند مکلف است قبل از مرخصی تقاضای خود را به مدیر واحد مربوطه تقدیم نمایید و مدیر مسئول در صورت موافقت باید وظایف مربوط به آن کارمند را به کارمندان دیگر محول کند.
پس آن مجموعه و نهاد خدمت دهنده به این بهانه نمی توانند از انجام کارهای ارباب رجوع استنکاف ورزند و باید کار ارباب رجوع توسط کارمند جایگزین صورت پذیرد.

برچسب ها : , ,

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *