برگزاری نشست خبری مسئولین معدن چادرملو با خبرنگاران کشوری

⭕️ عصر روز گذشته تعدادی از خبرنگاران که از تهران به یزد آمده بودند در محل معدن چادرملو با آقایان مهندس ابریشمی (مدیر مجتمع)، مهندس بیک، مهندس بشیرراد، مهندس طالبی نشستی خبری داشتند که خلاصه ای از آنچه در نشست گذشته است به اطلاع می رسد:
⭕️ درصددیم تا ١٢ دامپتراک از بلاز بلاروس و یک شاول هیدرولیکی از شرکت کوماتسو آلمان KMG به مجموعه اضافه کنیم.

⭕️ در مورد D19 در کش و قوس با محیط زیست هستیم و هنوز موفق به دریافت مجوز نشده ایم.

⭕️ شرکتی از بخش خصوصی بنام “شرکت میراث کویر” با سرمایه گذاری کلی خودش، راه اندازی شده و در حال بهره برداری فسفر از باطله ها می باشد و چادرملو مصارف آن از قبیل آب و برق و مواد اولیه را تامین و با این شرکت همکاری می کند.

⭕️ هم اکنون ١٣٩ نفر در مجتمع چادرملو مشغول فعالیت نفر هستند و ٩٠ نفر از آنها در داخل معدن چادرملو می باشند.

⭕️ ما فعالیت های زیادی را در بخش معدن برون سپاری کرده و به پیمانکاران واگذار کرده ایم و هسته مرکزی جهت نظارت به عهده چادرملو است.

@sanateghtesad

⭕️ در مجموع ٩۶.۵٪‏ فعالیت های مجموعه چادرملو برون سپاری شده است. خرید از معادن کوچک منطقه به عنوان راه حل ضرب العجل می باشد.

⭕️ در سال جاری تاکنون سنگ آهن استخراج شده ۴ میلیون و ۶۵٩ هزار تن بوده است و تقریبا از حدود ٢١ میلیون تن باطله جدا کرده ایم.

⭕️ در سال جاری ٣ میلیون تن کنسانتره تاکنون حاصل شده است. با حفاری ها و اکتشافات در قله جنوبی معدن ذخیره ٩ میلیون تن به معدن چادرملو اضافه شده است.

⭕️ تامین آب معدن چادرملو از بهاباد صورت می گیرد. آب های منطقه نیز انتقال داده می شود و آب های منطقه ای که تبخیر می شوند و به صورت باتلاق در می آیند و ما قبل از باتلاق که آب شور است و ٣٠٠٠٠ PPM (میلیگرم در لیتر) است برداشت می کنیم.

⭕️ در تصفیه خانه به روش RO از آن آب شیرین بدست آورده و آن را به معدن انتقال می دهیم. کاهش مصرف آب در معدن چادرملو را شاهد بوده ایم به طوری که در ٧ تا ٨ سال گذشته از ٢.۵۴ متر مکعب به ٠/٣٧ متر مکعب رسیده ایم.

⭕️ سال گذشته وزارت نیرو از شرکت معدنی و صنعتی چادرملو تقدیر کرده به طوری که معدن چادرملو در ٧ تا ٨ سال گذشته در مصرف برق در پیک استفاده از ١٠۶.٧ کیلو وات / ساعت به ۴۵ کیلو وات / ساعت رسیده است.
@sanateghtesad

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

کد امنیتی: *